Firma ZnanySystem pozwoliła nam na zautomatyzowanie procesów biznesowych zachodzących w naszej firmie, w z związku z prowadzeniem blisko trzydziestu samoobsługowych stacji paliw na terenie całej Polski. Dzięki wykorzystanym technologiom i stworzonym rozwiązaniom informatycznym korzystanie z naszych stacji paliw jest wyjątkowo proste i przyjazne dla Klienta, co wyróżnia nas na tle konkurencji.  

– mówi Witold Ozimski, Prezes Zarządu Firmy BM Reflex

O firmie

Projekt samoobsługowych stacji paliw eMILA jest przedsięwzięciem realizowanym przez  firmę BM Reflex, która od ponad 20 lat działa w branży paliwowej, w obszarach usług  konsultingowych i handlu paliwami płynnymi. 

Samoobsługowe stacje paliw eMILA powstają z myślą o klientach ceniących sobie czas, wysoką jakość paliw i przystępne ceny. Dogodne położenie stacji przy centrach handlowych pozwala na tankowanie przy okazji robienia zakupów. Dzięki pełnej automatyce i funkcjonalności systemu płatności, czas tankowania jest skrócony do minimum. Nowoczesny design stacji paliw eMILA znacznie wyprzedza konkurencję i wyznacza nowe standardy w tym segmencie rynku. 

W marcu 2014 roku Spółka BM Reflex nabyła od firmy Shell Self Service 27 samoobsługowych stacji paliw funkcjonujących do tej pory pod marką NESTE. Od początku czerwca 2014 roku wszystkie stacje występują pod marką eMILA. Zakupiony pakiet idealnie wpisuje się w koncept firmy, która stawia na rozwój samoobsługowych stacji paliw na terenie całej Polski. 

Sytuacja biznesowa przed implementacją systemu - wyzwania

Firma BM Reflex chciała stać się właścicielem samoobsługowych stacji paliw w całej Polsce, które będą się wyróżniały na tle konkurencji. Zarząd firmy zdawał sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach konkurować nie należy wyłącznie ceną, ale również standardem obsługi klienta. Nawiązując współpracę z firmą ZnanySystem liczyli na zaproponowanie rozwiązań informatycznych, które pozwolą na realizację założonych celówFirma ZnanySystem stanęła przed bardzo dużym wyzwaniem, jakim było wdrożenie oprogramowania pozwalającego na rejestrację i obsługę zdarzeń gospodarczych zachodzących na wszystkich stajach paliw w całej Polsce. 

Rozwiązanie

Przeprowadzona przez firmę ZnanySystem analiza przedwdrożeniowa wykazała konieczność wdrożenia oprogramowania rozbudowanego o szereg rozwiązań indywidualnych, mających na celu obsługę i automatyzację założonych przez firmę BM Reflex procesów biznesowych związanych z obsługą klientów sieci stacji paliw eMILA. Zastosowane oprogramowanie pozwala firmie BM Reflex na realizację i automatyzację następujących obszarów: 

  • ewidencja i obsługa operacji gospodarczych zachodzących w obszarze zakupu, sprzedaży i logistyki przy zarządzaniu ogólnopolską siecią stacji paliw eMILA, 
  • import do systemu tysięcy transakcji sprzedażowych dziennierejestrowanych na wszystkich stacjach paliw eMILA, 
  • automatyczne generowanie tysięcy faktur wraz z umieszczaniem ich wydruku na indywidualnym koncie klienta dostępnym na stronie internetowej www.eMILA.com.pl, 
  • prezentowanie historii tankowań dla każdego z zarejestrowanych klientów, 
  • generowanie tysięcy faktur do paragonów, wraz z automatycznym umieszczaniem ich wydruku na indywidualnym koncie klienta lub przesłanie wydruku drogą elektroniczną na wskazany przez klienta adres e-mail, 
  • integracja z systemem finansowo-księgowym, 
  • generowanie zestawień pozwalających firmie BM Reflex na analizowanie prowadzonej działalności gospodarczej i tym samym podejmowanie kluczowych decyzji. 

Rozwiązanie

Zaprojektowane i wdrożone przez firmę ZnanySystem rozwiązanie informatyczne pozwala na sprawne i wydajne zarządzanie ogólnopolską siecią samoobsługowych stacji paliw eMILA wraz z zapewnieniem najwyższych standardów obsługi klienta.” 

– mówi Witold Ozimski, Prezes Zarządu Firmy BM Reflex 

Dane klienta: 

BM REFLEX Sp. z o.o. i Wspólnicy –  Spółka komandytowo-akcyjna 
ul. Sienkiewicza 9 
90-113 Łódź 
+48 42 635 11 00 
www.reflex.com.pl  
www.eMILA.com.pl  

Firma wdrażająca: 

ZnanySystem Sp. z o.o. 
ul. Skarbowców 23a 
53-025 Wrocław 
+48 71 740 00 01 
www.ZnanySystem.pl